Як підготувати дитину до школи психологічно. Які аспекти домашнього виховання має на увазі підготовка до школи?

podgotovka-rebenka-k-skoleПідготовка до школи у дошкільній освіті – один з важливих етапів розвитку дитини. Це період залучення маляти до круга загальнолюдських цінностей, час встановлення перших стосунків дитини з людьми, що оточують його. Ніколи в своєму житті чоловік не випробовує такі швидкі і якісні зміни в своєму сприйнятті світу, як в розвитку дитини в дошкільний період і перші роки навчання в школі. В той же час дитячий вік характеризується підвищеною вразливістю і чуттєвістю. Особливо гостро це питання з'являється, коли починається підготовка до школи.
Підготувати дитину до школи - надзвичайно відповідальне завдання для його батьків. Досвід показує, що не всі діти належним чином прошлі підготовку до школи і готові до безболісного, успішного входженню в учбову діяльність. І мова зовсім не про вимоги школи наявності в маленького дарування знань в галузі граматики, математиків, логіки  і тому подібне. Підготовка до школи має на увазі психологічну, розумову, фізичну готовність маляти до нових умов його життя.
подготовка к школе подолВ даний час в крупних містах мережа дитячих дошкільних установ і ранніх шкіл, які проводять розвиток і підготовку дитини до школи чимала. Більш того, серед сучасних батьків стало модно відвідувати з дитям дошкільні розвиваючі центриу яких є можливість пройті кваліфікований курс "Підготовка до школи дитини". І вже все менше дискусій серед батьків на тему "А не чи перевтомлюється крихітка, відвідуючи дитячий центр розвитку?" Сьогодні вже нікого не здивуєш чотирилітнім хлопчиком-генієм, який вже уміє читати за програмою школи, або вільно декламує вірші англійською мовою. І це добре, але певною мірою, тому що реалізовуючи власні амбіції при підготовці до школи свого чада, батьки часто покладаються на власний досвід, мовляв: «Мамі краще знати, що добре для її майбутнього генія.», при цьому не враховуються явні схильності і інтереси самого дошкільника. Саме так суспільство втрачає художників, поетів і просто мрійників-творців, а отримує тих, що «відформатували» і «зашоренних» економістів або фінансистів, такі собі «ходячі енциклопедії». І не дивно, що під час вступу до школи, через деякий час, наші маленькі Ейнштейни опиняються в кабінеті психолога з різними психологічними проблемами і виявляються неготовими до труднощів життя в школі.
podgotovka-skole-chtenieПідготувати дитини до школи психологічно - ось головне завдання батьків. Психологічна готовність до навчання складається з  багатьох компонентів:

 • Перш за все, у маляти має бути бажання йти в школу, тобто, мовою психології -  мотивація до навчання в школі.
 • У нього має бути сформована соціальна позиція школяра: дитя повинне уміти взаємодіяти з ровесниками в школі, виконувати вимоги вчителя, контролювати свою поведінку.
 • Поважно, аби майбутній школяр був здоровим, загартованим і витривалим, інакше йому складно витримуватиме навантаження школи протягом року і навіть учбового дня в школі.
 • І, нарешті, після курсу підготовки до школи у нього має бути достатній розумовий розвиток, який є основою для успішного опанування шкільних знань, уміннями і навиками, а також для підтримки оптимального темпу інтелектуальної діяльності, аби маля встигало працювати разом з класом.
 • Декілька порад батькам як правильно психологічно підготувати дитину до школи в сім'ї:
 • У стосунках і спілкуванні з дітьми не покладайтеся на силу і не спекулюйте своїм авторитетом дорослого. Це може привести до такого розуміння, що вважатися потрібно лише з силою і авторитетом.
 • Не давайте обіцянок, які ви не в змозі виконати. Це похитне віру дитини у вас.
 • Не робіть за дітей те, що вони можуть виконати самі. Маля звикне до цього і може надалі використовувати вас як прислугу.
 • Не виправляйте вашого сина або дочку у присутності  сторонніх. Якщо ви скажете все спокійно, віч-на-віч, маля приділить значно більше уваги на ваше зауваження.
 • Не читайте дитині нотації і не бурчите на нього, інакше він захищатиметься і прикидатиметься глухим.
 • Змиритеся з тим, що дитя усюди любить експериментувати. Так він пізнає світ!
 • Кращий спосіб виховати відповідальність і упевненість в собі – надати маляті можливість самостійно приймати рішення.
 • Крихітка вчиться  на власному досвіді, тому не слід оберігати його від наслідків власних помилок.
 • Заохочуйте допитливість маляти. Якщо ви спробуєте відмахнутися від нього, коли маля ставить відверті питання, він шукатиме відповідь на стороні.
 • Коли дитя з вами розмовляє слухайте його уважно, з розумінням, не перебиваючи і не відвертаючись. Не дайте йому навіть запідозрити, що вас мало цікавить, про що він говорить, інакше ви ризикуєте випасти з круга спілкування вашого чада.
 • Не ставте надто багато питань і не встановлюйте велику кількість правил для крихітки: він перестане звертати на вас увагу.
 • Хай ваш дошкільник дає волю своїм фантазіям. Жива уява -  дар властивий дитинству. 
 • Ніколи не стримуйте його! Хай слова «Я це зроблю сам» звучать як можна частіше у вашій сім'ї.

подготовка к школе английскийПідготувати дитину до школи насправді не так важко, як здається на перший погляд. У дошкільному віці маля володіє на подив величезними можливостями  інтелектуального розвитку і здатністю пізнавати і розвиватися. У нім природою закладений інстинкт пізнання і дослідження світу. Допоможіть маляті розвинути і реалізувати свої можливості. І йдеться не лише про кваліфікованих педагогів дошкільного центру розвитку дитини, але і власними силами – удома, адже крихітка не може розвиватися за розкладом - лише під час розвиваючих занять - особа формується повсякденно, постійно. Не жалійте свого згаяного часу. Воно окупиться у сто разів. Підготовка до школи пройдет прекрасно і крихітка переступить шкільний поріг упевненим, навчання стане для нього не важким обов'язком, а радістю, у вас не буде підстав засмучуватися з приводу успішності дошкільника. А тому в період підготовки до школи, скористайтеся наступними порадами:

 • подготовка к школе ритмикаПідбирайте для маляти такі ігрові завдання, які відповідають його інтересам. Інтерес – найкраща з мотивацій, він робить дітей по-справжньому творчими особами і дає їм можливість отримувати задоволення від інтелектуальних занять.
 • Повторюйте вправи. Правило: «Повторення – матір учення»  ніхто не відміняв і воно діє.
 • Розвиток розумових здібностей визначається часом і практикою.
 • Будьте терплячими, не квапитеся, не давайте дошкільникові завдань, які перевищують його інтелектуальні можливості.
 • подготовка к школе изоУ дошкільних заняттях має бути міра. Дайте маляті можливість інколи займатися тією справою, яка йому більше до вподоби.
 • Всі дошкільні заняття з дитям повинні проходіть в ігровій формі.
 • Розвивайте у маляти навики спілкування, дух співпраці і колективізму; навчите маляти дружити з іншими дітьми, ділити з ними успіхи і невдачі:  все це йому знадобиться в  соціально складній атмосфері загальноосвітньої школи.
 • Уникайте несхвальної оцінки, знаходите слова підтримки, частіше хвалите його за терпіння, наполегливість і тому подібне.
 • Ніколи не порівнюйте своє чадо з іншими дітьми. Формуйте у нього упевненість в своїх силах.

Спробуйте не сприймати завдання підготувати дитини до школи, як важку працю, радійте і отримуйте задоволення від процесу спілкування і пізнання самі, не втрачайте відчуття гумору – це допоможе вам зближуватися з вашим чадом. Займаючись з малям, пам'ятаєте, що у вас є чудовий привід подружитися з ним!
Тому, успіхів вам у взаєминах з дітьми і бажаний якнайкраще підготувати дитини до школи!

Як обрати гарний Дитячий центр

Як обрати гарний Дитячий центр раннього розвитку?

На сьогоднішній день спеціалізовані центри і дитячі клуби, що пропонують ранній розвиток, можуть поставити перед питанням багатьох батьків. Фахівці прогнозують що розвиваючі заняття для дитини в дитячому центрі дуже скоро стануть звичайним явищем, як колись стали шкільні секції, це визнають і сучасні батьки. Детальніше про дитячі центри та дитячі клуби

Дитячі центри - погляд зсередини. Центр розвитку дитини – бізнес чи покликання?

Всі народжуються з приблизно однаковими шансами, але основа майбутнього для кожного закладається в дитинстві, спочатку в сім'ї, а потім в тих установах, де дитина отримає свій перший життєвий досвід, який надалі і визначить його Долю. Детальніше про бізнес дитячий центр

online

Меня зовут Лиза, могу ли я вам помочь?

Оставьте свой телефон и я свяжусь с вами

Ваш телефон принят!

Пример Пример