Відправляти дітей у спеціалізовані табори, радить Альона Лазарєва, керівник столичного дитячого центру розвитку на Подолі “Кузя”. Там є і відпочинок, і навчання. 

- На Чорному морі умови не найкращі, можна сказати спартанські. Тому ми обираємо Карпати. Там чиста природа, проживання у приватних готелях. А по ціні – набагато дешевше. Наш літній табір природничого спрямування працює у селі Тухля Сколівського району Львівщини.

З якого віку школяра можна самого відправляти на відпочинок?

- Із 12 років їм у дитячому таборі буде цікаво. До цього віку вони ще малі. Вдень граються, а ввечері хочуть до мами. У таборі чіткий розпорядок дня, харчування п’ять разів на день, сон в обід. Це добре для здоров’я. Дитина привчається до порядку. Стає самостійною.

Але хіба режим - то відпочинок?

-  Влітку три місяці дитина нічого не робить. А з вересня – її завантажують навчанням. Для дитячих мозків це тяжко. Через такі перепади діти починають перевтомлюватися, навіть хворіють, у дітей погіршується пам’ять. У таборі поєднаний відпочинок і навчання.

У чому переваги спеціалізованого табору?

- Такий табір – це розвага. Навчання під час гри. Робимо експерименти, ходимо в експедиції. Так вивчаємо фізику, хімію, біологію. Дитину вчать полюбити учбові предмети та спорт. Їй сподобається фізика чи хімія, коли вона зробить вулкан або дізнається, як отримують золото.

Непідготовлену дитину не варто віддавати у спортивний табір. Навіть якщо вона там з усім впорається. На відпочинку м’язи прийдуть у тонус, це краще ніш вдома – весь день за комп’ютером.

Які мінуси в такому відпочинку?

- Єдиний недолік  – ціна. Багатьом це не по кишені. Але плюсів більше: окрім того, що діє "защита от замерзания труб системы devi для обогрева труб предотвращают трубопровод от замерзания", у дитячому таборі працюють не студенти, а кращі педагоги, які добре готуються до ігрових занять. Вони професійні психологи, що важливо.

Оксана ХУДОЯР

Газета.ua: новини України, світу, політики, спорту, культури

Як обрати гарний Дитячий центр

Як обрати гарний Дитячий центр раннього розвитку?

На сьогоднішній день спеціалізовані центри і дитячі клуби, що пропонують ранній розвиток, можуть поставити перед питанням багатьох батьків. Фахівці прогнозують що розвиваючі заняття для дитини в дитячому центрі дуже скоро стануть звичайним явищем, як колись стали шкільні секції, це визнають і сучасні батьки. Детальніше про дитячі центри та дитячі клуби

Дитячі центри - погляд зсередини. Центр розвитку дитини – бізнес чи покликання?

Всі народжуються з приблизно однаковими шансами, але основа майбутнього для кожного закладається в дитинстві, спочатку в сім'ї, а потім в тих установах, де дитина отримає свій перший життєвий досвід, який надалі і визначить його Долю. Детальніше про бізнес дитячий центр

online

Меня зовут Лиза, могу ли я вам помочь?

Оставьте свой телефон и я свяжусь с вами

Ваш телефон принят!

Пример Пример