Дитячі центри раннього розвитку дитини в Києві. Дитячий розвиваючий центр - погляд зсередини. Дитячі центри розвитку дитини – бізнес або покликання?

detski-center_semya_1Ексклюзивне інтерв'ю для порталу kartka.com.ua

Розмовляє Тетяна Елфімова.

У більшості сімей народження малюка – найрадісніша і незабутня подія. І, звичайно ж, всі батьки хочуть, аби дитина  виросла розумною, щасливою, здоровою і головне - успішною.

Всі народжуються з приблизно однаковими шансами, але основа майбутнього для кожного закладається в дитинстві, спочатку в сім'ї, а потім в тих установах, де дитина отримає свій перший життєвий досвід, який надалі і визначить її Долю.

Якою вона буде, залежить, в першу чергу, від бажання люблячих батьків допомогти своєму малюкові пізнати цей світ, побудувати гармонійні стосунки з тими, хто її оточують, розкритися і знайти себе, навчившись самостійно приймати рішення і робити свій вибір.

Перші роки життя дитини найважливіші, і в цей період «що посієш, то збереш».

Але батьки не завжди можуть приділити досить уваги своїм дітям: робота і побут забирають багато часу і сил. Звичайно ж, до виховання можна підключити бабусь і дідусів (якщо є така можливість) або запросити кваліфіковану няню (тут валиво не помилитися).

А можна звернутися в дитячі розвиваючі центри Києва, де працюють професійні педагоги. І тут не менше важливо зробити правильний вибір.

Знайомтеся:

detskii-center_paraСім'я: Руслан і Олена, чоловік та дружина.

Родинний бізнес: Дитячий центр раннього розвитку в Києві на Подолі;

- в кожного по 2 вищих освіти, у тому числі МВА;

- досвід роботи в комерційних структурах більше 15 років;

- досвід невеликого торгівельного бізнесу, і звичайно, плани створити власний бізнес: дитячий центр раннього розвитку дитини, який повинен попасти в кращі дитячі розвивачі центри (Київ).

Свою місію вони бачать в розкритті генія в кожній дитині.

У них двоє синів – Микита, 17 років та Женя, йому 2 роки. Молодшенький і став тим імпульсом, завдяки якому батьки прийшли до усвідомленого і зваженого рішення відкрити дитячий центр розвитку дитини в Києві.

Вони будують бізнес разом не даремно: враховуючи загальні знання і досвід, самодостатність і оптимізм, прагнення до зростання, професіоналізм, творчість, креативність і любов до дітей, їх сім'ю сміливо можна назвати абсолютною СИНЕРГІЄЮ (коли спільний результат набагато перевершує результат кожного окремо).

Вони упевнені: з перших хвилин діти – самостійні особи, і геній присутній в кожному! Потрібно тільки допомогти йому вчасно розкритися.

detskii-center_jenyaВони знають: діти найуважніше слухають тоді, коли їм це цікаво. Зацікавте їх. Папа і мама – це перші два авторитети, на яких для малюка тримається світ, формується віра в життя, в людяність, у все чисте, добре і святе.

Вони вважають: характер дитини - це зліпок з характеру батьків, він розвивається у відповідь на їх поведінку, принципи і погляди. І, на жаль, буває так, що «кинуті діти» часто живуть з батьками.

Вони радять: вчитеся у своїх дітей, вмійте чути і слухати їх.

***

Руслан, скажіть, як довго Ви разом з Оленою? Де і як познайомилися? Народження дітей було усвідомленим?

- Познайомилися ми дуже романтично – будучи студентами – в трудовому таборі в сонячному Криму. Напевно наша молодь щось втратила від тієї епохи, коли у студентів були трудові табори (сміється, прим. автора). В кожного з нас це було перше кохання, і як буває в романах, перше кохання і виявилася справжнім. Обоє наші дитини народилися «за планом», але лише мотиви були різні. Перший народився, в закріплення понять повноцінної сім'ї, а ось другий вже з'явився на світ через 15 років, «для себе» - знов захотілося відчути себе люблячими батьками, отримати всі позитивні емоції від того щастя, яке приходить з народженням безпорадної істоти.

Що може буть сім'ї дорожче?

Теплом зустріне рідний дім

Чекають тут тебе з коханням

І проводжають і з добром!

Малюк дорослим як відрада

Дає батькам він позитив

І любий тато - друг, порадник

А мама рідненька за всіх.

Любить це щастя і цінуйте!

Вони від бога - малюки

Ні що в житті нема дорожче

За щастя цього на землі!

Руслан, чому Ви вибрали саме цей бізнес - дитячий центр розвитку дітей в Києві, адже, більш за все він не такий прибутковий, як наприклад, ресторанний або будівельний?

- Коли ми вирішили вибрати напрямок для свого бізнесу, то, звичайно, деякий час вивчали різні проекти, розглядали різні варіанти, вивчали ринок, конкурентне середовище, можливі ризики, оцінювали інвестиції.

Ідея відкрити дитячий центр розвитку дитини була несподіваною, для мене в усякому разі, але швидше за все закономірною. Можна сказати, що на цей напрям нам вказав наш молодший, ради якого хочеться дістати зірку з неба (сміється, прим. автора).

Ми з Оленою вирішили, що кращого бізнесу і придумати не можна, адже підростає коханий нами малюк, якого потрібно правильно виховувати і розвивати. І саме цей період для малятка – від 1 до 5 – найважливіший в його формуванні, як соціальній особистості. Саме цей період – це перший плацдарм для всього подальшого життя. А відкрити дитячий розвивачий центр, означає зробити свій вклад у виховання як власного сина, так і наших учнів – чудових малюків.

І чим більше ми дізнавалися про бізнес, який зветься дитячі розвиваючи центри, тим більше переконувалися, що необхідно якнайскоріше починати рухатися в цьому напрямі, оскільки професійні дитячі розвивачі центри (Київ), які відповідають законодавчим вимогам, необхідному рівню навчання, як виявилось, можна по пальцях перерахувати.

Олена, а Вам не було страшно занурюватися в такий бізнес, адже ранній розвиток дитини, формування маленької особистості – дуже висока відповідальність?

- Абсолютно не страшно, навіть навпаки. То хіба можна побудувати поганий бізнес, якщо перший клієнт – власний син? (Посміхається). Тим паче, що у всіх наших педагогів відповідна профільна освіта, яка дозволяє грамотно і професійно виховувати діточок.

У нас, як і у багатьох батьків, не було можливості достатньо приділити увагу першому синові, тому, коли з'явився другий, ми постаралися максимально вкласти всі передові ідеї дошкільної освіти у наш дитячий центр раннього розвитку дитини.

Коли бачиш, як зернятко, кинуте тобою в благодатний грунт, перетворюється на маленький паросток – нічого не може бути більш приємним та зігріваючим душу.

Ми бачимо, як дітки, які ходять у дитячий центр раннього розвитку розкриваються, стежимо за їх досягненнями, і переконуємося, наскільки вони випереджають у розвитку своїх однолітків.

Руслан, що необхідно отримати малюкові в дошкільному віці, щоб це допомогло йому вже в більш свідомому житті?

- Я вважаю це два чинники: оскільки кращі педагоги – це все ж батьки, в сім'ї повинні приділяти велику увагу розвитку дитини і, по-друге, рекомендую відвідувати професійні дошкільні установи - дитячі розвиваючі центри, оскільки все, що пропонує дитячий центр раннього розвитку дитини, неможливе з об'єктивних причин створити в сім'ї.

Дитячий розвиваючий центр розвитку сконцентрований на дитині: від персоналу, обстановки, наочних посібників, розвиваючих іграшок, до продуманих методик навчання.

Ранній розвиток дитини з першого року життя – це кожна хвилина, досвід пізнання нового – ігри, музика, творчість, ліплення. У батьків деколи немає часу, знань, спеціального устаткування, а деколи і елементарного терпіння.

Ми ж використовуємо авторські методики, в яких зібрано все найкраще зі світової педагогіки. А посібники і устаткування, яке має в своєму розпорядженні дитячий центр раннього розвитку дитини, поки що навіть не виробляються в Україні, тому нам довелося замовляти це в Росії.

Дитячі розвиваючі центри у Києві дають дитині те, що в майбутньому дозволяє йому не відставати від своїх однолітків, легко адаптуватися в загальноосвітніх учбових закладах, розкрити і примножити свої таланти. А це, у свою чергу, дає упевненість в колективі, лідерство, відсутність небажаних підліткових комплексів. Дитячий центр раннього розвитку закладає базис збагачення ерудицією майбутнього школяра, а пізніше і студента. І що особливо важливе, ці знання дадуть результати при побудові власної щасливої сім'ї, в якій народжуватимуться бажані діти.

Олена, чи можна сказати, що відвідуючи Ваш Дитячий центр раннього розвитку на Подолі, діти стають «індиго»?

- Ні, звичайно ні, так казати не можна ні про наш дитячий центр на Подолі, ні про яки інші дитячі центри раннього розвитку в Києві, якщо ми розуміємо, що таке «індиго». Але у малюка може виникнути і зворотна ситуація. В «індиго» даний від бога талант, часто супроводжується спонтанною нервозністю і не контрольованою агресією. У житті трапляється так, що діти «індиго» просто замикаються в собі, залишаючись такими, яких не зрозуміли дорослі і не визнало суспільство. Дитячий центр раннього розвитку всі заняття проводить з врахуванням двох невід'ємних правил: перше – все навчання проходить лише у вигляді гри і без натиску на дитину, друге обов'язкове правило – це безмежна любов персоналу до малюка. У такому середовищі можна виявити і розвинути кожен талант маленького генія.

«Діти індиго» є «новою расою людей», володіють великим творчим потенціалом у поєднанні з високим рівнем інтелекту, здатністю швидко освоювати різні технології (прим. автора).

Руслан, з якими серйозними труднощами зіткнувся Дитячий центр раннього розвитку при відкритті?

- На жаль, без проблем не обійшлося. Ми серйозно відносимося до всього, за що беремося, і я вже розповідав що, перш ніж почати свою справу, ми постаралися глибоко вивчити всі аспекти маркетингу цього напрямку, від відкриття і до ведення бізнесу «з нуля». Вчилися на прикладі мережі центрів «Сьома», що діє в Росії. Відкривалися ми на початку, як філія цієї мережі і під назвою 'Сьома'.

Найбільше розчарування нас чекало, коли виявилось, що українське законодавство в питаннях ведення бізнесу дитячих центрів істотно відрізняється від російського, і ті рекомендації і консультації, які ми отримали від російських колег, абсолютно не личили до українських реалій. Ми не були до цього готові.

Хоча тепер, пройшовши всіх чиновників (а було їх, ох, як багато!), і самостійно отримавши без якоїсь «волохатої руки» ліцензію Міністерства освіти України, ми розуміємо, що отримали державну сертифікацію і відчутну конкурентну перевагу.

На сьогодні 10% працюючих дитячих центрів Києва отримали офіційне підтвердження про те, що вони мають законне право вести цей бізнес. Останні дитячі центри раннього розвитку в Києві працюють без ліцензії, розказуючи, що для її здобуття нібито потрібно багато заплатити. Насправді, для того щоб отримати ліцензію, потрібно підготувати величезний пакет документації: дозволів, довідок, розробити методики, які буде застосовувати дитячий центр раннього розвитку і не просто пред'явити, а захистити їх на державній комісії. Я згоден з таким підходом держави, адже йдеться про дітей - майбутнє покоління українців.

Олена, Вашому бізнесу лише 6 місяців, але випробувань випало немало. Розкажіть, як Дитячий розвиваючий центр пережив «всеукраїнську епідемію грипу»?

- Звичайно, було нелегко. Не говорячи вже про економічну кризу, в період епідемії закрилися і садки, і школи, і Вузи, і дитячі розвиваючі центри Києва. До того ж зима цього року, як ніколи, видалася снігова і морозна. Природно, відвідуваність скоротилася. Але оренду і зарплату платити треба за будь-яких погодних умов, тим паче, що ми зібрали чудовий педагогічний колектив, і не можемо за тимчасових труднощів дозволити собі втратити співробітників. Зараз, для профілактики інфекцій  Дитячий розвиваючий центр використовує віонізатори повітря.

Чистіше повітря (як на природі, особливо в горах, лісах, поблизу водопадів) містить більше негативно заряджених іонів (аніонів),  які виробляє іонізатор повітря, тоді як використане повітря містить більше позитивних іонів. Шкідливі речовини, бактерії і алергени заряджені позитивно, а тому притягують, відтворні іонізаторами аніони і  більше не можуть попасти в легені людини, ставши збудниками інфекцій (прим. автора).

Руслан, що сьогодні пропонує Дитячий центр раннього розвитку на Подолі дітям і батькам?

- Розвиваючі заняття для дитини від 9 місяців до 7 років. Це комплексна система всестороннього розвитку дитини, яка охоплює 16 курсів дошкільного навчання.

Дитячий центр раннього розвитку має професійне устаткування за системою Монтессорі, Железнових, кубики Зайцева українською мовою, матеріали Никітіних, Домана, Лупан. Графік відвідування в дитячому центрі побудований дуже зручно  - можна підібрати різний час занять, на різні вікові групи. До обіду в Дитячий центр раннього розвитку дитини зазвичай приводять малюків до 3-х рочків. У ранішній час – найкорисніша фаза для сприйняття дитини. З 14 до 17 годин нас відвідують дітки трохи більші, а вже з 17 годин – батьки приходять з дітьми після дитячого садку. У кімнатах навчання встановлено відеоспостереження, і батьки, чекаючи свого малюка, можуть спостерігати за його успіхами на занятті. Бували випадки, коли батьки говорили, що якби не бачили своїми очима, як дитина  малювала або ліпила, не повірили б, які таланти виявляються на заняттях образотворчої творчості!  (Посміхається, прим. автора)

Для того, щоб батьки комфортно проводили час очікування, ми пригощаємо їх чаєм, кавою, до безкоштовних послуг так само відноситься інтернет, журнали, ТБ.

Аби нові відвідувачі дитячого центру змогли скласти власну думку про методи навчання, перше заняття ми проводимо безкоштовно, зазвичай дитячі центри раннього розвитку в Києві це не практикують. Окрім покупки повного абонементу, є можливість придбати разові заняття або пів абонемента – ми прагнемо бути лояльними до наших клієнтів. Не всі дитячі центри раннього розвитку дозволяють переносити заняття по родинних причинах, у нас це можливо.

Олена, що має унікального і особливого Ваш Дитячий розвиваючий центр, чим Ви можете похвалитися?

- ВСІМ! (Посміхається, прим. автора) Все що ми робили в цьому дитячому центрі робили з душею і не з ціллю зекономити. Нашою гордістю є розважальна ігрова кімната. Щоб діточкам було весело грати, отримувати знання і відпочивати, ми спеціально з художниками створили в ігровій кімнаті об'ємну діораму з цілим господарським двором в мініатюрі! Щоб дітки отримували навчання не лише на заняттях, але і для закріплення програм в домашніх умовах, ми створили магазин розвиваючих іграшок під кожен певний вік. У магазині немає плюшевих зайців або машинок, всі іграшки направлені лише на тренування уяви, логіків, розвиток інтелекту, концентрації уваги.

До речі, якщо педагогам для занять знадобляться які-небудь іграшки з магазина, тоді ми залишаємо їх як устаткування, яке має Дитячий розвиваючий центр Кузя.

У неділю ми показуємо лялькові спектаклі дитячих казок в музичному оформленні. Ну а про свято День народження дитини і казати не доводиться - у нас розписані всі вихідні наперед. І це без якої-небудь додаткової реклами – всі хто приходив на День народження дитини як гості, вибирають наш розвиваючий дитячий центр для свого дитячого Дня народження. Батьки в захваті, коли ми проводимо День народження дитини: вся територія дитячого центру віддана дітлахам, просторо, багато устаткування, конкурси, призи, дарунки. До підготовки Дня народження дитини ми відносимося дуже ретельно. Ми використовуємо дуже цікаві розважальні програми під певний вік іменинника, розвиваючи конкурси, після яких малюк отримує від своїх однолітків колективне поздоровлення, наприклад, для найменших – величезний плакат-поздоровлення, на якому всі гості залишають відбитки своїх долоньок. Хлоп'ятам пропонуються змагання, ряд завдань, які вони повинні здолати. Наприклад, День народження дитини з піратами: завдання - пошук частин карти, захованих по всьому Дитячому центру, які потрібно знайти здолавши ряд завдань. Атмосфера жива, весела, діточки у захопленні. Батьки, звичайно ж, задоволені. Відгуки чудові.

Руслан, чим відрізняється Ваш Дитячий центр на Подолі, що не мають звичайні дитячі розвиваючі центри в Києві?

- Найголовнішою нашою відмінністю ми вважаємо методики викладання. Ми використовуємо світовий досвід, самі передові методики, які вже на практиці підтвердили свою ефективність. Окремо потрібно сказати про персонал. Персонал – це основа бізнесу Дитячого центру раннього розвитку. Адже який би дитячий розвиваючий центр не був зовні красивий, головне, як педагоги уміють знайти індивідуальний підхід до кожного малюка. Ми знаємо, що таке активні діти, наш синочок, Женька - яскравий приклад, тому ми приділяємо величезну увагу кваліфікації нашого персоналу: проводимо тренінги, посилаємо педагогів на семінари, всіляко заохочуємо бажання педагога зростати професійно. Про рівень професіоналізму педагогів говорить, наприклад, той факт, що деяких з них запросили консультантами з питань виховання дошкільників на дитячі портали. Звідси і результат – у відповідь любов дітей, вдячність батьків.

detskiy-center-pedagogi-2Колектив педагогів – наша головна цінність. Дитячий розвиваючий центр Кузя має ряд правил: як готуватися до занять і як їх проводити, які посібники використовувати з врахуванням віку дітей і певних тематик.

Ми з готовністю обговорюємо необхідність покупки тих або інших посібників, матеріалів, книг, музичних композицій – всього того, що допоможе діткам розвиватися швидше.

Педагоги обов'язково мають бути підготовленими до занять. Якщо перед заняттями необхідне щось доопрацювати, Дитячий розвиваючий центр має спеціальний кабінет - вчительську, де можна підготуватися, скопіювати будь-які матеріали, скористатися інтернетом, зібратися з силами.

Руслан, які Ваші плани на майбутнє, до чого прагнете, про що мрієте?

- Ми розуміємо, що наш бізнес дуже локальний і прив'язаний до певного району Києва. Садок, дитячий розвиваючий центр, школа - все повинно бути близько від домівки, хоча у нас є і унікальні випадки, коли хлоп'ят возять з Троєщини або з Березняків.

Для розширення бізнесу ми знайомимося і з конкурентами, і з різними людьми, які хочуть відкривати такі ж дитячі центри в Києві і не лише. Нам навіть  поступають пропозиції про продаж франшизи нашого бізнесу, адаптованого до українського законодавства, оскільки ми маємо колосальний досвід здобуття та захисту ліцензії у сфері дошкільної освіти і дозволів в держструктурах, а також володіємо і використовуємо авторські методики навчання.

Дійсно, ми поставили собі за мету - тримати дитячий розвиваючий центр у відповідності високих стандартів, називатися незабаром престижний дитячий центр розвитку дитини. Тому спочатку постаралися створити в центрі приємну домашню атмосферу. Ми бачимо, як малюки випереджають всі прогнози в розвитку, і приймаючи вдячність батьків, віримо, що займаємося корисною справою. Це виправдовує будь-які витрати, адже ми інвестуємо в майбутнє покоління. Плануємо розвивати Дитячий розвиваючий центр в Києві в інших напрямах: допологовий супровід вагітних, йога для майбутніх мам, консультації і лекції.

Олена, як Ви вважаєте, якими якостями потрібно володіти, щоб працювати з дітками і успішно розвивати бізнес Дитячий розвиваючий центр? І що допомагає особисто Вам?

- Там де є дитяча душа, має бути присутнім захоплення і величезне задоволення від роботи. Якщо у тебе немає всеосяжної любові до дітей, бажання їх захопити, зростати разом з ними і розвиватися – педагога з тебе не вийде. Потрібно бути добрим, чуйним, творчим, креативним, читати різну літературу, бути в курсі останніх тенденцій в області дитячої дошкільної освіти.

Я завжди з дитинства малювала, співала, танцювала, грала в шкільному театрі. Напевно, тому в мене так легко і виходять всі постановки і творчі рішення, які застосовує Дитячий розвиваючий центр. Особисто мені допомагають, а деколи і виручають оптимізм і відчуття гумору. Навіть коли ми отримували ліцензію у сфері дошкільної освіти і часом «билися головою об стінку». До речі, захищати ліцензію мені припало 30 грудня! Уявіть, я зайшла в кабінет міністерства в костюмі Снігуроньки, оскільки відразу ж виїжджала на новорічне свято до дітей. Здивування на обличчях присутніх до цих пір викликає в мене посмішку. Але ми впоралися зі всіма труднощами, і це додало нам оптимізму.

Ми з Русланом глибоко вивчаємо вітчизняний досвід, яким діляться дитячі розвиваючі центри в Києві і досвід ближнього зарубіжжя, де приділяється особлива увага розвитку і вихованню дітей. І нам дуже хотілося б, щоб в Україні інститут сім'ї і благополуччя дітей стояли в пріоритетних завданнях держави. А ми доки постараємося втілити це у Дитячий центр раннього розвитку дитини на Подолі.

Від автора

Прекрасна сім'я. Колосальний досвід і знання. Величезне бажання зростати і розвиватися. Прекрасний, затишний, обладнаний розвиваючий центр для дітей. Всміхнені співробітники. Професійні педагоги. Щасливі діти. Задоволені батьки. Що ще можна додати? Напевно, тільки те, що всеосяжне кохання створює найпрекрасніше на нашому світі, допомагаючи йому стати красивіше і яскравіше.

Дізнайтеся більше про Дитячий центр розвитку дитини на Подолі.

бесіду провела Тетяна Елфімова спеціально для www.kartka.com.ua

Лютий 2010 р.

Всі права захищені, використання матеріалів лише з дозволу 'Корисна Картка' і із засланням на www.kartka.com.ua.

online

Меня зовут Лиза, могу ли я вам помочь?

Оставьте свой телефон и я свяжусь с вами

Ваш телефон принят!

Пример Пример escort eskisehir escort eryaman escort samsun escort bursa