Монтессорі, Baby-fitness, Світ казок, Образотворче мистецтво, Ліплення. Від 2 до 3: Монтессорі, Baby-fitness, Світ казок, Образотворче мистецтво, Ліплення.
Умка, Танцювальна студія, Музична студія, Англійська, Світ казок, Образотворче мистецтво Від 3 до 5: Умка, Ритмика, Англійська, Образотворче мистецтво, Ліплення.
Підготовка до школи, Танцювальне студія, Музична студія, Англійська, Образотворче мистецтво, Енциклопедія, Шахи. Від 5 до 6: Підготовка до школи, Танці, Англійська, Образотворче мистецтво, Ліплення.

подготовка к школе ребёнкаУсі батьки рано чи пізно стикаються з цим питанням. Як краще підготувати малюка до наступного важливого етапу в його житті - навчанні в школі? Підготовчі заняття з дітьми перед школою, звичайно ж, є необхідністю для його подальшого успіху. Проте, основний напрям повинен йти не у бік навчання таким шкільним навичкам, як лист, читання, рахунок. Підготовка до школи дитини має бути системною - це комплексна робота по соціальному, особовому, творчому і фізичному розвитку маленької особистості.

Видатний учений, російський психолог Л.И. Божович у своїх книгах описала період життя, коли малюк підходить до шкільного віку, в цей період повністю міняється відношення крихітки до того, що усьому, що оточує, включаючи навіть його спосіб життя. Необхідно знати, що становище школяра в суспільстві створює особливу моральну спрямованість розвитку дитячій особі маленького чоловічка. Навчання для нього полягає не лише в роботі по засвоєнню необхідних знань, як способу побудови майбутнього успішного життя, ще навчання сприймається малюком як його власна трудова діяльність, як його соціальна участь в житті суспільства. Те, як першокласник зможе справлятися зі своїми шкільними обов'язками, чи почуватиме себе успішним, має для його особи величезне значення. Виходить, що підготовка до школи - це не лише питання освіти, інтелектуального розвитку маленьких дарувань, але і формування особи, правильного сприйняття соціуму.

podgotovka-k-shkole-deteyВибір, в яких формах і в яких дошкільних учбових закладах відбуватиметься підготовка до школи дитини, залишається за вами. Методи можуть бути різними - в спеціальній групі з підготовки до школи (інформація викладена нижче) або в індивідуальній роботі з репетитором. Заняття можуть проводити як мама з папою, так і досвідчені педагоги. Плюс при відвідуванні репетитора у тому, що ваш малюк отримує повністю індивідуальне заняття, що звичайно, сприяє глибокому вивченню матеріалу. Мінус полягає в тому, що ваше чадо не отримує навички спілкування з однолітками і в суспільстві - тобто процес соціалізації відсутній. Важливе те, що це мають бути постійні і регулярні заняття, бажано в одне і теж час. Чим раніше ви почнете розвиваючі заняття, тим більших результатів доб'єтеся. Зазвичай обізнані батьки розпочинають дитячі заняття приблизно з 1,5-2 року.

Головна мета розвиваючих занять і ігор полягає не лише в тому, щоб дати певні знання, навчити малюка самостійно грати, а в грі розвиватися. Головна мета розвиваючих ігор і занять полягає в тому, щоб налагодити позитивний контакт малюка з людьми, що оточують його.

podgotovka-rebrnka-k-shkoleЗаняття по підготовці дитини до школи вимагають від малюка певної внутрішньої організації, концентрації уваги, заняття учать його стежити за якістю своєї роботи, оцінювати її, вибудовувати певний план дій. Не проводьте і стежте, що б інші педагоги не провели розвиваючі заняття в жорсткій армійській формі: пояснив - запам'ятав - відповідай. Якщо у малюка абсолютно немає ніякого бажання займатися, тоді не слід його примушувати.

Не забувайте і про те, що фахівці рекомендують займатися з дітьми кілька разів в день, по 2-3 рази в тиждень. Бажано, щоб один і той же вид діяльності тривав не більше 20 хвилин і якщо заняття тривалістю 40 хвилин або більше, зміна діяльності повинна відбуватися кожні 15-20 хвилин під час розвиваючого заняття. Так само повинні відбуватися физкульт-паузы, під час яких малюк може посуватися і попустувати.

До підготовчих занять слід готуватися заздалегідь і підходити до них як можна лояльніше, враховуючи особливості кожної дитини. Учителі молодших класів, навіть в звичайній загальноосвітній школі, чекають від першокласника досить високий рівень підготовчих знань і навичок з перших днів навчання в школі, а що говорити про іншу престижну школу або гімназію? Звичайно в таких учбових закладах вимоги до першокласника ще вище.

Сьогодні підготовка дитини до школи - необхідний і неминучий етап дошкільної освіти вашого малюка. Як правило, набір в групу підготовки до школи проходить за рік до вступу в учбовий заклад, тобто у вересні. Замисліться про вибір варіанту занять, а ми постараємося зорієнтувати вас в цьому питанні.

Підготовка до школи, яку дає дитячий сад.

podgotovka-k-shkole-detskiy-sadУ кожному дитячому саду обов'язкові розвиваючі заняття підготовки дитини до школи. Це дійсно найдоступніший і простіший варіант. Плюси таких занять в тому, що можна економити власні і сили, і час, і до того ж у більшості випадків, це абсолютно не дорого. Крім того, займатися в звичній атмосфері садка з добре знайомою вихователькою малюкові зручно і комфортно.

Одне з найосновніших завдань підготовки до школи дитини - зрозуміти і навчитися належно поводитися в новій незвичній обстановці, побудувати хороші стосунки з такими ж дітьми однолітками і з дорослими - педагогами, учителями, наставниками. Адже в середньому учбовому закладі дистанція взаємовідносин з учителем, значно більше, чим між вихователем і малюком в дитячому садку. Тому, якщо навіть у малюка буде усе виходити, і він матиме необхідні знання при підготовці дитини до школи, малюк може просто виявитися психологічно не готовим до нового типу стосунків, нової атмосфери. Це може негативно вплинути на його адаптацію в школі, а в деяких випадках виробити небажані комплекси на багато років навчання.

І хоча вихователі дитячих садів не віддають переваги індивідуальній роботі з дітьми, рівень знань, який припускають підготовчі групи дитячого саду, достатній для вступу до районної середньої школи. Виключенням з правил можуть бути спеціальні і спеціалізовані сади-школи при учбових закладах, де програми підготовчої групи і першого класу скоординированы, та і учителі молодших класів так само приймають активну роль в підготовці діток до школи. Про це піде мова нижче.

Підготовка до школи в гімназії.

podgotovka-k-shkole-gimnaziyaЯкщо ви хочете віддати крихітку в певний коледж (гімназію) з високим конкурсом, то можна піти в підготовчу групу при такій гімназії. Учителі і педагоги вже побачили і запам'ятали дітей за час навчального року, тому перші класи формуються в основному з таких дітей. Програма тут, як ми говорили, скоординирована з програмою першого класу, а заняття ведуть педагоги, які і набирають дітей в школу. За час підготовки до школи, майбутній дошкільник зможе звикнути до обстановки, адаптуватися до шкільних вимог, і зрозуміло, до свого першого учителя. Проте, потрібно не забувати, що гімназія не гарантує, що усі, хто відвідує курси, стануть її учнями. Подумайте про запасні варіанти, дізнайтеся, які школи у вашому районі працюють по тих же програмах.

Якщо школа досить престижна, то вимоги до дітей і рівень навантажень досить серйозний. Це вже майже справжнє навчання, яке вимагає від дітей уміння концентруватися, швидко і чітко виконувати вказівки учителя, доводити до кінця завдання, без зусиль перемикатися з одного виду діяльності на інший. Далеко не усі діти готові до таких навантажень. Тому, якщо малюкові тільки виповнилося 5 років, у нього є якісь психологічні або логопедичні проблеми, гарненько подумайте, перш ніж віддавати його на такі підготовчі курси.

podgotovka-k-shkole-detskiy-centr-razvitiyaПідготовка до школи в Дитячому центрі розвитку.

Хочемо вам порекомендувати дитячі розвиваючі центри, які так само проводять підготовку до школи. При розвиваючих центрах є кваліфіковані психологи, які протестують малюка, постежать за ним під час занять і порекомендують відповідну школу. І якщо у вашого малюка є якісь проблеми, які можуть завадити вступу в школу і його подальшому успішному навчанню, допоможуть скоректувати їх.

obuchenie-podgotovka-k-shkoleНавчання і підготовка до школи, яку пропонують розвиваючі центри ведеться грунтуючись на загальноосвітні програми, прийняті Міністерством освіти, включають прогресивні методики розвитку дітей (Зайцева, Домана, Лупан), а так само перевірені авторські розробки педагогів-методистів. У дитячому центрі малюк отримає дуже хорошу підготовку до школи, як інтелектуальну, так і морально-психологічну. До того ж, ті, що розвивають дитячі центри включають в комплексні заняття і творчі, і інтелектуальні предмети, такі як англійський, музика, образотворча творчість, ритміка та ін.

Існує багато різних методик навчання і розвитку. Шановні батьки, обов'язково поцікавтеся, які вимоги пред'являє школа або гімназія майбутньому першокласникові, по яких програмах йде навчання в першому класі, щоб програми підготовчих курсів і 1-го класу школи, в яку ви поступаєте, були як можна ближчі. Ми бажаємо вам і вашому чаду успішного життєвого шляху і нехай з легкістю поступить в приватний дитячий сад Позняки!

Статті по темі:

"Як підготувати дитину до школи"

"Тестування при вступі до школи" російська версія

"Тестування під година вступу до школи" українська версія

online

Меня зовут Лиза, могу ли я вам помочь?

Оставьте свой телефон и я свяжусь с вами

Ваш телефон принят!

Пример Пример